Agility Sport Team ry

Saavutukset

Jäsenten saavutukset:

Lähetä oma tuloksesi ylläpitäjille Tiialle tiia.hamalainen(ÄT)iki.fi

– Päivämäärä, paikka, ohjaaja, koira, tulos, sijoitus, mahd. hyppyrata tai muu saavutus: luva, oiva, tokossa koulutustunnus tai kp

Agility 2019: 

  • 20.10.2019 Tampere,  Anne Saarinen & medi2 shelam Veeti, 0-tulos, 1.sija, LUVA
  • 20.10.2019 Tampere, Pirkko Saarinen & medi2 shelam Ruuti, 0-tulos, 2.sija, LUVA
  • 20.10.2019 Tampere, Pirkko Saarinen & medi2 shelam Ruuti (hr), 0-tulos, 2.sija, LUVA
  • 6.10.2019 Riihimäki, Tiia Hämäläinen & maxi3 borcol Gava, 0-tulos, 2.sija
  • 6.10.2019 Lieto, Tiina Saranpää & medi1 shelam Luka, 0-tulos, 1.sija, OIVA -> siirto 2lk
  • 6.10.2019 Lieto, Tiina Saranpää & medi1 shelam Luka, 0-tulos, 1.sija, LUVA
  • 6.10.2019 Lieto, Tiina Saranpää & medi1 shelam Luka, 0-tulos (hr), 3.sija, LUVA
  • 6.10.2019 Kajaani, Marja Koskio & medi1 slapko Saami 0-tulos, 2. sija, OIVA, rotumestaruus
  • 5.10.2019 Kuopio, Marja Koskio & medi1 slapko Saami 0-tulos, 1. sija, OIVA
  • 5.10.2019 Riihimäki Irmeli Westermarck & medi 1 staffi Isla 0-tulos 3. sija OIVA -> siirto 2. lk
  • 14.9.2019 Helsinki, Marja Koskio & medi1 slapko Saami 0-tulos, 2. sija, OIVA
  • 2.9.2019 Kirkkonummi, Marja Koskio & medi1 slapko Saami 0-tulos, 1. sija, OIVA
  • 31.8.2019 Hyvinkää, Tiia Hämäläinen & maxi2 novnou Nova 0-tulos, 1.sija, OIVA -> nousee 3lk
  • 31.8.2019 Hyvinkää, Tiia Hämäläinen & maxi2 novnou Nova 0-tulos, 1.sija, LUVA2
  • 31.8.2019 Hyvinkää, Marko Huikuri & maxi2 borcol Liekki HR 0-tulos, 1.sija, LUVA
  • 25.7.2019 Kirkkonummi, Laura Pietilä & medi2 cocspa Vela HR 0-tulos 2. sija LUVA
  • 24.7.2019 Kirkkonummi, Laura Pietilä & medi1 cocspa Vela 0-tulos, 1. sija OIVA -> siirto 2lk
  • 21.7.2019 Helsinki, Laura Pietilä & medi1 cocspa Vela kaksi 0-tulosta, sijat 4. & 2. LUVA x 2
  • 14.7.2019 Vierumäki, Tiia Neuvonen & pikkumaxi2 auspai Sira, Gambler SM sija 3
  • 14.7.2019 Vierumäki, Josefina Sipilä & maxi2 borcol Raimo, 0-tulos, LUVA
  • 12.7.2019 Vierumäki, Josefina Sipilä & maxi1 borcol Raimo, 0-voitto, OIVA -> siirto 2lk 
  • 7.7.2019 Mikkeli, Nina Vuollet & mini2 shelam Mindi, 0-tulos, 2.sija, OIVA -> siirto 3lk
  • 7.7.2019 Mikkeli, Nina Vuollet & mini2 shelam Mindi, 0-tulos, 1. sija, OIVA -> oikeus vaihtaa luokkaa
  • 29.6.2019 Nurmijärvi, Camilla Ahokas & mini2 shelam Bella, 0-tulos, 2/8, OIVA -> siirto 3lk
  • 29.6.2019 Nurmijärvi, Nina Vuollet & mini2 shelam Mindi, 0-tulos, 1. sija, LUVA
  • 15.6.2019 Kouvola, Nina Vuollet & mini 2 shelam Mindi, 0-tulos, 1. sija, LUVA
  • 4.6.2019 Helsinki, Tiia Hämäläinen & maxi2 novnou Nova, 0-tulos, 1.sija, LUVA1
  • 19.5.2019 Janakkala, Nina Vuollet & mini1 shelam Mindi, 0-tulos, 2. sija, OIVA -> siirto 2lk
  • 18.5.2019 Vantaa, Nina Vuollet & mini1 shelam Mindi, 0-tulos, 1. sija, LUVA
  • 11.5.2019 Sipoo, Nina Vuollet & mini1 shelam Mindi, 0-tulos, 2. sija, LUVA
  • 9.5.2019 Sipoo, Maija Summa & mini1 borter Dura, 0-tulos, 1/5, OIVA -> oikeus vaihtaa luokkaa
  • 22.4.2019 Lieto, Irmeli Westermarck & medi1 sfaffi Isla, 0-tulos, 3.sija, LUVA
  • 19.4.2019 Lieto, Tiina Saranpää & medi1 shelam Luka, 0-tulos, 1/9, LUVA
  • 13.4.2019 Sipoo, Tiia Neuvonen & pikkumaxi2 auspai Sira, 0-tulos, 1.sija, LUVA
  • 13.4.2019 Sipoo, Maija Summa & mini1 borter Dura, 0-tulos, 1.sija, LUVA
  • 7.4.2019 Vantaa, Maija Summa & mini1 borter Dura, 0-tulos, 3/15, LUVA
  • 6.4.2019 Lohja, Tiia Hämäläinen & maxi3 borcol Gava, 0-tulos, 4/29
  • 6.4.2019 Lohja, Josefina Sipilä & maxi3 novnou Mauri, 0-tulos x 2
  • 24.3.2019 Lohja, Camilla Ahokas & mini2 shelam Bella, 0-tulos, 1.sija, LUVA
  • 9.3.2019 Sipoo, Josefina Sipilä & maxi1 borcol Raimo, 0-tulos, 1/16, LUVA
  • 13.1.2019 Vantaa, Tiia Hämäläinen & maxi1 novnou Nova, 0-tulos, 2.sija, OIVA -> siirto 2lk
  • 12.1.2019 Vantaa, Josefina Sipilä & maxi3 novnou Mauri, 0-tulos, 8/54
  • 12.1.2019 Vantaa, Josefina Sipilä & maxi3 novnou Mauri, 0-tulos, 3/48

 

Toko 2019

  • 13.4.2019 Vantaa, Tiia Hämäläinen & borcol Gava EVL1, 269,5/320p, 2/5 sija
  • 31.3.2019 Vantaa, Tiia Hämäläinen & novnou Nova AVO1, 285/320p, sijoitus 2/9

Agility 2018: 

 

Agilityn SM-kilpailuihin 16.-17.6.2018 osallistuivat mini-, medi- ja maksijoukkueet. Minijoukkueelle (Jazzy, Shirley, Viva ja Lobo) tulos 10vp, sijoitus 4/66. Maksijoukkueelle (Noomi, Piki, Pita ja Mauri) tulos 15vp, sijoitus 16/77. Medeille (Enya, Maya, Nappi) ei yhteistulosta.

Yksilö SM 2018: Pikkumineissä Maija Summa & lanhee Lobo (hyppyrata hyl, ei finaaliin). Mineissä Eva Bensky & cocspa Shirley (hyppyradalta 5, sij. 55/170, ei finaaliin). Medeissä Eva Bensky & cocspa Enya (hyppyradalta -2,26, sij. 59/247, ei finaaliin). Kristiina Lehvilä & pumi Nappi (hyppyrata hyl, ei finaaliin). Makseissa Josefina Sipilä & novnou Mauri (hyppyrata hyl, ei finaaliin).

Piirinmestaruuskisoissa 1.9.2018 mini-, medi- ja maksijoukkueet. Minien (Jazzy, Shirley, Punpa ja Lobo) sijoitus 4/11, medeille (Enya, Maya, Hippu ja Hedy) ei yhteistulosta ja makseille (Noomi, Madde, Mauri ja Salsa) sijoitus 5/8.

Piirinmestaruus yksilökisoissa 2.9.2018 sijoittuivat pikkumineissä Maija Summa & lanhee Lobo 2/4,  Maija Summa & lanhee Peso 3/4,
mineissä Eva Bensky & cocspa Shirley 3/22 ja medeissä Sari Koivisto & schape Hippu 13/34.

Agilityn JSP-SM kilpailuihin 4.-5.8.2018 Pietarsaaressa osallistuivat Kristiina Lehvilä & pumi Nappi seniorisarjassa (tulos 5vp, sijoitus 13/58).

  • 1.12.2018 Vantaa, Tiia Hämäläinen & pikkumaxi1 novnou Nova, 0-tulos, 1.sija, LUVA
  • 1.12.2018 Vantaa, Anne Barck & pikkumaxi2 auspai Leia, 0-tulos, LUVA
  • 10.11.2018 Vantaa, Anne Barck & pikkumaxi1 auspai Leia, 0-tulos, 2.sija, OIVA, siirtyvät 2lk 
  • 4.11.2018 Sipoo, Josefina Sipilä & maxi3 novnou Mauri, 0-tulos, 2.sija, SERT-H -> FI AVA-H 
  • 14.10.2018 Vantaa, Maija Henttonen & mini2 lägpys Peto, 0-tulos, 2.sija, LUVA
  • 14.10.2018 Sipoo, Tiia Hämäläinen & maxi3 borcol Gava, 0-tulos, sij. 8/22
  • 13.10.2018 Helsinki, Tiia Hämäläinen & maxi3 borcol Gava, 0-tulos, 3.sija
  • 13.10.2018 Helsinki, Josefina Sipilä & maxi3 novnou Mauri, 0-tulos, 2.sija
  • 6.10.2018 Kirkkonummi, Laura Kurimo & maxi2 auspai Madde, 0-rata, 2.sija, LUVA
  • 6.10.2018 Kirkkonummi, Heidi Tolonen & maxi2 borcol Danko, 0-voitto, LUVA
  • 6.10.2018 Kirkkonummi, Anne Barck & pikkumaksi1 auspai Leia, 0-voitto, LUVA
  • 6.10.2018 Kirkkonummi, Tiia Hämäläinen & pikkumaksi1 novnou Nova, 0-tulos, 2.sija, LUVA
  • 6.10.2018 Kirkkonummi, Lotta Frack & pikkumaksi1 auspai Vimma, 0-voitto ja LUVA
  • 23.9.2018 Sipoo, Lotta Franck & pikkumaksi1 auspai Vimma, 0-voitto, LUVA
  • 23.9.2018 Sipoo, Anne Barck & pikkumaksi1 auspai Leia, 0-tulos, 2.sija ja LUVA
  • 22.9.2018 Sipoo, Sari Koivisto & medi3 schape Hippu, 0-tulos (hr), sij. 9/23
  • 22.9.2018 Sipoo, Sari Koivisto & medi3 schape Hippu, 0-tulos, sij. 3/27
  • 2.9.2018 Kirkkonummi, Maija Henttonen & mini1 Peto, 0-voitto, OIVA, oikeus 2lk 
  • 2.9.2018 Kirkkonummi, Maija Henttonen & mini1 Peto, 0-voitto, LUVA
  • 2.9.2018 Helsinki, Sari Koivisto & medi3 schape Hippu, 0-tulos, sij. 8/48
  • 1.9.2018 Helsinki, Sari Koivisto & medi3 schape Hippu, 0-tulos (hr), sij. 8/18
  • 26.8.2018 Lieto, Irmeli Westermarck & medi3 staffi Hedy, 0-tulos (hr)
  • 29.7.2018 Ylöjärvi, Sari Koivisto & medi3 schape Hippu, 0-tulos (hr), 10/20
  • 29.7.2018 Ylöjärvi, Sari Koivisto & medi3 schape Hippu, 0-tulos, 4/19
  • 28.7.2018 Ylöjärvi, Sari Koivisto & medi3 schape Hippu, 0-tulos, 3/17
  • 27.7.2018 Ylöjärvi, Sari Koivisto & medi3 schape Hippu, 0-tulos (hr), 5/26
  • 27.7.2018 Ylöjärvi, Sari Koivisto & medi3 schape Hippu, 0-tulos (hr), 7/21
  • 22.7.2018 Rauma, Sari Koivisto & medi3 schape Hippu, 0-tulos, 4/23
  • 21.7.2018 Orimattila, Ilona Koski & medi1 koohon Vili 0-voitto (hr), LUVA
  • 21.7.2018 Orimattila, Ilona Koski & medi1 koohon (kooikerhondje) Vili 0-tulos, 2.sija, LUVA
  • 3.7.2018 Jyväskylä, Anna Kaipanen & pikkumini3 jackru Aada, 0-voitto, SERT-A
  • 3.7.2018 Jyväskylä, Anna Kaipanen & pikkumini3 jackru Aada, 0-voitto, SERT-H
  • 4.6.2018 Kirkkonummi, Eva Bensky & cocspa medi3 Enya, 0-voitto, SERT-H
  • 3.6.2018 Kirkkonummi, Tiia Hämäläinen & maxi2 borcol Gava, 0-voitto, OIVA, SERT -> oikeus 3lk 
  • 20.5.2018 Hyvinkää, Tiia Lempiäinen & maxi2 auspai Piki, 0-voitto, OIVA, SERT -> oikeus 3lk 
  • 19.5.2018 Nummela, Tiia Lempiäinen & maxi2 auspai Piki, 0-voitto, LUVA
  • 5.5.2018 Sipoo, Minttu Koiranen & maxi3 parcol Noomi, 0-rata, 2.sija, SERT-H
  • 22.4.2018 Vantaa, Tiia Neuvonen & pikkumaksi 1 auspai Sira, 0-rata 3. sija LUVA
  • 22.4.2018 Vantaa, Tiia Neuvonen & pikkumaksi 1 auspai Sira, HR 0-rata 3. sija LUVA
  • 14.4.2018 Lohja, Maija Summa & pikkumini3 lanhee Lobo, 0-voitto, FI AVA! 
  • 17.3.2018 Vantaa, Maija Summa & pikkumini2 lanhee Peso, 0-voitto, OIVA
  • 11.3.2018 Sipoo, Maija Summa & pikkumini3 lanhee Lobo, 0-voitto, SERT-A
  • 4.3.2018 Kirkkonummi, Maija Henttonen & mini1 lägpys Peto 0-voitto (hr), LUVA
  • 25.2.2018 Vantaa, Maija Summa & pikkumini2 lanhee Peso, 0-voitto, LUVA
  • 1.4.2018 Vantaa, Tiia Hämäläinen & maxi2 borcol Gava, 0-rata, 2.sija, LUVA
  • 1.4.2018 Vantaa, Tiia Hämäläinen & maxi2 borcol Gava, 0-rata, 2.sija, LUVA
  • 1.4.2018 Vantaa, Heidi Tolonen & maxi1 borcol Danko, hr, 0-voitto, LUVA
  • 1.4.2018 Vantaa, Hanna Viinikainen-Mäkinen & mini1 tarupi Vilho, 0-rata, 2.sija, LUVA
  • 11.2.2018 Vantaa, Anna Kaipanen & pikkumini3 jackru Aada, 0-voitto, SERT-H
  • 3.2.2018 Kirkkonummi, Maija Henttonen & mini1 lägpys Peto 0-voitto (hr), LUVA
  • 13.1.2018 Sipoo, Tiia Lempiäinen & maxi1 auspai Piki, 0-voitto, SERT -> siirto 2lk
  • 13.1.2018 Sipoo, Tiia Lempiäinen & maxi1 auspai Piki, 0-voitto, LUVA
  • 6.1.2018 Masala, Maija Summa & pikkumini3 lanhee Lobo, 0-voitto, SERT-H

Toko 2018

  • 3.11.2018 Vantaa, Tiia Hämäläinen & novnou Nova ALO1, 192/200p, KP, TK1, sijoitus 2/9
  • 3.11.2018 Vantaa, Tiia Hämäläinen & borcol Gava EVL3, 206/320p, 1/3 sija

Agility 2017: 

  • 3.12.2017 Kotka, Marko Huikuri & maxi1 Liekki, 0-voitto, LUVA, 1/14.
  • 18.11.2017 Kirkkonummi, Kristiina Lehvilä & medi3 Nappi, 0-voitto, 1., SERT-A
  • 7.10.2017 Lohja, Tiia Lempiäinen & maxi1 auspai Piki, 0-tulos, 2/17, LUVA
  • 1.10.2017  Vantaa Josefina Sipilä & maxi3 novnou Mauri, 0-tulos, 3/38, SERT-H 
  • 19.8.2017 Kirkkonummi Josefina Sipilä & maxi3 novnou Mauri, 0-tulos, 2/22, SERT-A -> FI AVA
  • 16.7.2017 Luxembourg EOJ 2017 (Junior European Open) Josefina Sipilä ja maxi3 novnou Mauri, 7/147
  • 5.6.2017, Järvenpää, Kristiina Lehvilä & medi 3 pumi Nappi, 0-tulos (hr), 8/22.
  • 21.5.2017, Hausjärvi, Kristiina Lehvilä & mini2 volpino Nemo,0-tulos, 1., LUVA
  • 21.5.2017, Hausjärvi, Kristiina Lehvilä & mini2 volpino Nemo, 0-tulos, 2.
  • 7.5.2017 Kirkkonummi, Annukka Korpijaakko & mini3 parson Peppi, 0-tulos, 4/24
  • 14.4.2017 Helsinki, Annukka Korpijaakko & mini3 parson Peppi, 0-tulos, 10/39
  • 2.4.2017 Sipoo, Kristiina Lehvilä & medi3 Nappi, 0-tulos, 6/26
  • 1.4.2017 Vantaa, Annukka Korpijaakko & mini3 parson Peppi, 0-tulos, 7/28
  • 19.3.2017 Kuopio, Kristiina Lehvilä & medi3 Nappi, 0-tulos, 10/47
  • 18.3.2017 Kuopio, Seniori SM, Kristiina Lehvilä & medi3 Nappi, 0-tulos, 8/44
  • 18.3.2017 Vantaa, Annukka Korpijaakko & mini3 parson Peppi, 0-tulos, 10/37
  • 5.2.2017 Kirkkonummi, Kristiina Lehvilä & mini2 volpino Nemo 0-tulos, 3/5
  • 4.2.2017 Kirkkonummi, Kristiina Lehvilä & medi3 Nappi, 0-tulos, 6/27
  • 4.2.2017 Kirkkonummi, Kristiina Lehvilä & medi3 Nappi, 0-tulos, 9/30
  • 22.1.2017 Lohja, Annukka Korpijaakko & mini3 parson Peppi, 0-tulos, 7/18
  • 22.1.2017 Lohja, Kristiina Lehvilä & medi3 Nappi, 0-tulos, 6/25
  • 28.1.2017 Kirkkonummi, Minttu Koiranen & Maxi3 parcol Noomi, 0vp, 2/33
  • 28.1.2017 Kirkkonummi, Eva Bensky & Medi3 cocspa Enya, 0vp, 1sija, SERT-A
  • 14.1.2018 Vantaa, Josefina Sipilä & maxi3 novnou Mauri, 0-voitto, 1/43
  • 7.1.2017 Vantaa, Kristiina Lehvilä & medi3 Nappi, 0-tulos, 15/45

Toko 2017

  • 26.11.2017 Vantaa, Tiia Hämäläinen & novnou Nova, ALO1, 200/200p, KP, 1.sija
  • 30.9.2017 Vantaa, Tiia Hämäläinen & novnou Nova ALO1, 188,50p, KP
  • 6.1.2017 Espoo, Tiia Hämäläinen & borcol Gava VOI1, 267/320p, 1/3 sija, oik EVL

- Saavutukset 2011-2016

 

Jäsenet ja valiot